A Dunaújvárosi Egyetemen 2017. november 13. és 17. között ismét megrendezik a Tudományos Hét elnevezésű programsorozatot. A rendezvény célja a szakma és a publikum tudományos ismereteinek elmélyítése, az alkalmazott tudományok népszerűsítése.

Részletes programfüzet letöltése

TDK programfüzet letöltése

2017. 11. 13. – Hétfő
HASIT FSA 3 nyitókonferencia

2017. 11. 14. – Kedd
Fejér Megyei Kormányhivatal - Pályaválasztási kiállítás
Magyar Tudomány Ünnepe – emberközpontú tudomány
Plenáris Nyitó ülés
Téma: ember és gép közötti kommunikáció
Szekció ülések

2017. 11. 15. – Szerda
Zöld Nap
Lego Robot építő verseny
TDK Házi Konferencia
Drónverseny bemutató
18:30 – 20: 30
Tésztahíd-építő verseny
Szórakoztató est

2017. 11. 16. – Csütörtök
East-West Cohesion Konferencia

2017. 11. 17. – Péntek
East-West Cohesion Konferencia

A Pályaválasztási Kiállítás megszervezésének célja egy olyan rendezvény megvalósítása, amely segítséget nyújt a pálya/szakma- és iskolaválasztás előtt álló tanulóknak és szüleiknek a pályaválasztási döntés meghozatalában, alapozva a helyi oktatási és munkaerő-piaci lehetőségekre. Tudjuk, hogy egy jól megválasztott piacképes szakma mekkora sikert jelent az első munkavállalási tapasztalat eljutásához. Számunkra meghatározó felelősséggel bír, ha ezen a kezdő úton megfelelő információk és értékek birtokában indítjuk el a jövő nemzedékét, a leendő pályakezdő munkavállalókat.

Időpont: 2017. 11. 14. 9:00
Helyszín: Dunaújvárosi Egyetem A épület

13:00 - 13:30 - Megnyitó                    Prof Dr. Baranyi Péter

13:30 - 14:00 - Ember-számítógép interfészek
a tanulással összefüggő egyes folyamatok elemzésében
Dr. Kővári Attila, Katona József, Ujbányi Tibor

Időpont: 2017. 11. 14. 13:00 - 14:00
Helyszín: Dunaújvárosi Egyetem, M épület 136-os terem

Magyar Tudomány Ünnepe - Emberközpontú tudomány - Téma: Ember és gép közötti kommunikáció

A Magyar Tudományos Akadémia 2017 novemberében, 14. alkalommal rendezi meg a hazai tudományos élet kitüntetett eseményét, a „Magyar Tudomány Ünnepe 2017” című országos és határon túli programsorozatot, amelynek idei mottója az „Emberközpontú tudomány”. A rendezvénysorozat célja, hogy rámutasson a tudomány rendkívül gyors fejlődésére, valamint a tudomány és a társadalom együttműködésének szükségességére az életminőség kedvező irányú befolyásolása érdekében.
A rendezvénysorozathoz Egyetemünk is csatlakozott.

Időpont: 2017. 11. 14. 11:00 - 19:00
Helyszín: Dunaújvárosi Egyetem, F, I, M, P épületek

Szekciók

Informatikai Intézet

Informatikai Intézet Informatikai szekció

Műszaki Intézet

Gépészeti és Anyagtudományi Tanszék Műszaki szekció

Természettudományi és Környezetvédelmi Tanszék Természettudományi és Környezetvédelmi szekció

Tanárképző Központ

Tanárképző Központ Doktorandusz szekció

Tanárképző Központ Pedagógiai szekció

Társadalomtudományi Intézet

Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék (Digitális) kommunikáció az ember szolgálatában

Vezetés- és Vállalkozástudományi Tanszék Ipar 4.0. Logisztika - Minőség - Menedzsment

Közgazdaságtudományi Tanszék A Gazdaságtudományok kihívásai a digitális korban

Társadalomtudományi Intézet Contemporary Challenges of Man-Machine Communication

A Zöld Nap tervezett programjai:

- Werner Tamás Mitsubishi Outlander gyakorlati bemutató
- Elektromos autók kiállítása (Nissan Leaf, Mitsubishi Outlander, Nissan NV200)
- Nissan LEAF tesztvezetés
- Airwheel bemutatása, kipróbálása
- "Öko-Hivatal" címmel interaktív környezetvédelmi bemutató stand
- Tesla tekercs bemutató

Időpont: 2017. 11. 15. 8:00 - 14:00
Helyszín: A épület és környéke

A drónverseny bemutatóra egy profi versenypálya kerül felépítésre kapukkal, zászlókkal, ahol bele lehet tekinteni a versenyzés élményébe. A versenyzők elmondják tapasztalataikat, bemutatják a technikát és bemutatókat is repülnek.
Az érdeklődők előadásokat is hallgathatnak meg arról, hogy milyen technológiákat használnak a drónok. Betekintést nyerhetnek abba, hogy milyen elemekből épülnek fel és milyen tulajdonságokkal bírnak. Bemutatásra kerül néhány drón a pár centistől, a félméteresig.

Időpont: 2017. 11. 15. 17:00 - 18:30
Helyszín: Sportcsarnok

LEGO Robotépítő versenyre invitálunk Benneteket! Három fős csapatok jelentkezését várjuk, hogy a szervezők által kidolgozott építési és programozási feladatok teljesítése után kiderüljön melyik a legügyesebb LEGO építő csapat! A csapatok díjazásban részesülnek!

Időpont: 2017. 11. 15. 9:00
Helyszín: Dunaújvárosi Egyetem, P épület

A regisztráció feltétele: Minden csapatnak készítenie kell egy rövid bemutatkozó videót és elküldenie a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre!

Regisztráció itt!

2017. november 15-én, szerdán Ismét Tésztahíd-építő verseny lesz a Dunaújvárosi Egyetemen. A versenyre egyetemi hallgatókból (külföldi is) álló 2-3 fős csapatok, illetve középiskolás ugyancsak 2-3 fős csapatok jelentkezhetnek. A hidakkal szemben támasztott követelmények megegyeznek a világbajnokság „híd” vagy „tartó” kategóriájának szabályaival, melyek röviden a következők: max. 1 kg. tömeg, 1 m fesztáv, max. 0,5 m magasság, max. 0,1 m. szélesség, bolti tészta + bolti ragasztó. Az a csapat nyer, akinek a hídja a legnagyobb terhelést bírja el.
A regisztráció feltétele: Minden csapatnak készítenie kell egy rövid bemutató videót (Hogyan készült? Kik építették?) és elküldenie a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre!
Részletesen lásd:  www.reccs.hu/szabalyok

Időpont: 2017. 11. 15. 18:30
Helyszín: Dunaújváros Egyetem A09-es terem

Regisztráció itt!

Csatlakozz a Tudományos Hét 2017 eseményhez!