Nemzetközi konferenciát szervez a Dunaújvárosi Egyetem Társadalomtudományi Intézete.

„Az átalakuló közgazdaságtan a fenntarthatóságért” programfüzet

2024. március 25-26-án a Dunaújvárosi Egyetem Társadalomtudományi Intézete interdiszciplináris konferenciát szervez.

A társadalomtudományok területét számtalan irányból érintik a fenntarthatósági előírások és az azok által indított változások, új megoldások, melyeket hasznosítani tudnak más iparágak is.

A 2020-ban megkezdett törekvést folytatva a konferencián azon kutatók vesznek részt, akik a saját tudományterületük eredményeit a fenntarthatóság és a közgazdaságtan folyamatának szolgálatába ajánlják.

Az előadások témakörei érintik többek között az új erőforrásokat a közgazdaságtanban, a platformgazdálkodást és a pénz digitalizációját. A konferencia hétfőn 13 órától kezdődik a regisztrációval, majd a megnyitót követően az előadások 17 óráig tartanak. A keddi szekcióelőadások 9 órától folytatódnak 15 óráig bezárólag. A konferencia a Dunaújvárosi Egyetem „I” épületének 106-os termében látogatható meg, vagy a MS Teams felületen.