A KEMPELEN Tudósakadémia Alapítvány tagjai nemzetközileg elismert professzorok és szakértők, akik teljes mértékben elkötelezettek a magyarországi innováció, a tudományos kutatás és az oktatás iránt. Sorrendben a hatodik alkalommal, 2023. december 19-én rendezték meg a tudós találkozójukat, ez alkalommal a Dunaújvárosi Egyetem szervezésének és vendégszeretetének köszönhetően.

A nonprofit alapítvány küldetése, hogy megteremtse a különböző országokban élő, magyar születésű vagy magyar származású tudósok hatékony szakmai együttműködését egymással és a magyarországi kolégáikkal. A KEMPELEN Tudósakadémia a magyarországi tudomány, innovációs tevékenység és felsőfokú oktatás haladását hivatott segíteni.

A találkozón Süli János, a Dunaújvárosi Egyetemért Alapítvány elnöke, valamint Dr. András István rektor köszöntötte a tudósokat. Az egész napos programon összesen 16 különböző tudományos témában hallgathattak meg előadásokat a résztvevők.