A szerződés a Dunaújvárosi Szakképzési Centrummal jött létre, melynek aláírására 2022. szeptember 19-én került sor.

Az eseményen a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum képviseletében Pocsainé Varga Veronika főigazgató asszony, Piros Mariann kancellár asszony, a Dunaújvárosi Egyetem részéről Dr. András István rektor úr és Dr. Balázs László oktatási rektorhelyettes úr volt jelen.

Az együttműködés az eddigi évek közös sikeres szakmai munkájának eredményeként jött létre abból a célból, hogy a két intézmény összefogásban, kapcsolatrendszerük együttes hasznosításával támogassa a régió felsőoktatását és szakképzését. Legfőbb cél az elméleti és gyakorlati tudásbázis hasznosítása, egy szakképzési tudásközpont létrehozatala, tudományos, módszertani műhelyek kialakítása. A diákok életében egyik legfontosabb témában, a szakmaválasztás kérdésében is közösen tervez a két intézmény útmutatást nyújtani, méghozzá a regionális ismeretterjesztést és a szakmaválasztást támogató rendezvények közösen történő megvalósításával. Kiemelt szerepet tölt be az együttműködés létrejöttében a diákok és hallgatók tehetséggondozása.