A Lányok Napja lényege, hogy egy olyan napot biztosít fiatal lányok ezrei számára, amikor betekintést nyerhetnek az ország legjobb vállalatai, egyetemei és kutatóintézetei kulisszái mögé és életre szóló inspirációt szerezhetnek pályaválasztásukhoz.

Az eseményt Dr. Rajcsányi-Molnár Mónika intézményfejlesztési és általános rektorhelyettes asszony nyitotta meg, majd ezt követően Banyári Rebeka a Neptun Csoport csoportvezetője mutatta be az egyetemen induló képzéseket. Az előadásokat Dr. Pázmán Judit tudományos és kutatási rektorhelyettes asszony zárta, mely során a tudományos és kutatási terület nyújtotta lehetőségeket mutatta be.

Az esemény végéhez közeledve az érdeklődők laborlátogatáson vehettek részt, ahol alkalmuk nyílt kipróbálni a legmodernebb eszközeinket a roncsolásmentes, a roncsolásos, a metallográfiai és mikroszkópos laborokban, továbbá a hegesztőbázisban, a gépműhelyben és a TV Stúdióban is.

Ezúton is köszönjük az aktív részvételt!

A képek a NaTE által szervezett Lányok Napja eseményen készültek