Február 15-én jár le a határideje a felsőoktatási jelentkezésnek. Amennyiben mindenképpen alapszakra kívánsz felvételizni, szükséged lesz emelt szintű érettségire.

A középiskolásokat nem csak a felvételi határidő sürgeti, hanem az érettségire jelentkezés is, amennyiben emelt szinten szeretné azt megtenni. Hiszen alapkövetelmény idén is, hogy emeltszintű vizsgát tegyenek valamilyen tárgyból, ha alap- vagy osztatlan szakon szeretnének továbbtanulni. A Felvi.hu azonban kilistázta a különböző szakokat kiegészítve azzal, hogy milyen vizsgát kell tennie a tanulónak, megkönnyebbítve ezzel a felvételi és érettségi választást. –írja az Eduline.

A különböző szakok követelményeit IDE kattintva érhetitek el. Viszont idén is vannak olyan szakok, amik bármilyen emelt szintű érettségit elfogadnak, ezt a listát ITT találhatjátok.

Forrás: Eduline.hu