"Ha maradt még állami félévetek, akkor diplomásként is tanulhattok ingyen (nemcsak mesterképzésen, hanem alap- vagy osztatlan szakon, felsőoktatási szakképzésen is). Ha már felhasználtátok az összes - államilag támogatott - féléveteket, önköltséges hallgatóként szerezhettek újabb diplomát.

Kell emelt szintű érettségi?

A felsőfokú oklevéllel kiválthatjátok az alap- és osztatlan szakokon kötelező emelt szintű érettségit.

Hogyan számítják a pontokat?

A friss felvételi tájékoztató úgy fogalmaz, hogy a felsőfokú oklevéllel rendelkező jelentkezőket az oklevél minősítése alapján is rangsorolhatják. Az oklevélért a minimumpontszám – azaz felsőoktatási szakképzésen 240, alapképzésen 280 pont – és 400 pont között értéket állapíthatnak meg. Ehhez adódnak hozzá a jelentkező többletpontjai.

A szabályok egyetemenként, sőt akár szakonként is eltérhetnek, így érdemes a felvi.hu szakleírásait vagy az egyetemek, főiskolák holnapját böngészni.”

Sikeres felvételit kíván a Dunaújvárosi Egyetem!

Forrás: https://eduline.hu/erettsegi_felveteli/20220127_egyetemi_jelentkezes_diploma