A Széchenyi 2020 program keretében megvalósult EFOP-3.6.1- 16-2016- 00003 azonosítószámú K+F+I folyamatok hosszú távú megerősítése a Dunaújvárosi Egyetemen című projekt az S3 stratégiában megjelölt kutatási irányokhoz illeszkedő kutatások megvalósítását, a kutatói életpálya és a vállalkozói létforma megismerését, tudományos ismeretterjesztő rendezvények lebonyolítását tette lehetővé. A projekt 385,63 millió forint európai uniós vissza nem térítendő támogatásból 2017. február 1-től 2021 július 9. között került megvalósításra.

 

Az EFOP-3.6.1- 16-2016- 00003 azonosítószámú K+F+I folyamatok hosszú távú megerősítése a Dunaújvárosi Egyetemen című projekt a Dunaújvárosi Egyetem K+F+I folyamatainak racionalizálását, megerősítését, kutatói utánpótlását, doktori fokozatszerzések növelését, ipari kapcsolatainak fejlesztését, innovációs ökoszisztéma fejlesztését, a vállalkozói szemlélet erősítését, tudományos produktivitás növelését és tudománynépszerűsítést tűzte ki célul. 

A négy éves, Dunaújvárosi Egyetemen lebonyolított projekt során az alábbi tevékenységek valósultak meg: az S3 stratégiában megjelölt kutatási irányokhoz illeszkedő kutatások lefolytatása, ehhez kapcsolódó humánerőforrás bevonása és pótlása, doktori fokozatszerzések ösztönzése, a kutatói életpálya megismertetése, mely célhoz a kutatásokon felül az ösztöndíj rendszer kidolgozása is hozzájárult.

Az egyetemi kutatási kapcsolatok élénkítése és tapasztalatszerzés érdekében vendégkutatók és ipari szereplők kerültek bevonásra. Ennek eredményeként a hazai és külföldi publikációk jelentek meg több konferencián, online és nyomtatott formában a projekt kutatási témáiban.

A hallgatók vállalkozói ismeretei külön figyelmet kaptak, e-learning tananyagunk gyakorlatorientált átdolgozásával.  A hallgatói vállalkozási kedvet vállalati ismertető előadásokkal és versenyekkel ösztönöztük.

A harmadik misszióban kitűzött célunk a tudománynépszerűsítő és ismeretterjesztő, tudásközvetítő tevékenységének erősítése, ennek érdekében évente Tudományos hetet, Kutatók éjszakáját szerveztünk. A Tudományos Hét időszakában minden évben megrendezésre került és nagy sikert aratott a helyi TDK verseny, amely a tehetségek feltárását, a tudományos munkába való becsatornázását segíti.

A projektben megvalósított tevékenységek megvalósítása eredményeként az egyetem nemzetközi beágyazottsága, kutatási palettája nőtt, hatékonyabbá váltak innovációs folyamatai, a fiatal kutatók bevonásával az intézményi kutatói korfa egyenletesebbé vált, az egyetem ipari kapcsolatai bővültek, megerősödtek.

 

 

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg 2017-2021 között.

 

 

További információ kérhető:

 

Halmai Nóra Pályázati Irodavezető

 

Elérhetőség (25/551-275, Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)