Szomorúan tudatjuk, hogy

Dr. Kántor Károly

volt tanárunk 85 éves korában, tragikus hirtelenséggel hagyott itt bennünket.

Dr. Kántor Károly 1936-ban született, felsőfokú tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar matematika-fizika szakán végezte. 1966-ban pályázott a Dunaújvárosi Főiskola akkori jogelőd intézményébe, matematika tantárgy oktatására. A 70-es évek elejétől számítástechnika irányba szakosodott. Tagja volt az R20 nagyszámítógép használatára kiképzett csoportnak. 1996-os nyugalmazásáig főiskolai docensként főleg számítógép programozást tanított a főiskolán.

Nyugdíjasként is folyamatosan dolgozott, dunaújvárosi középiskolákban matematikát és fizikát tanított. Aranyokleveles pedagógus, munkája mellett a Dózsa Lakásszövetkezet igazgatóságának elnöke, egy cikluson keresztül önkormányzati képviselő volt.

Mély fájdalommal és a jó emlékek megőrzésével búcsúzunk.