Idén online keretek között nyerhettek az érdeklődők bepillantást a Dunaújvárosi Egyetem életébe, melynek a Mindenki Egyeteme 2021 adott helyet!

Az eseményre bárki be tudott lépni és bármelyik előadást megtekinthette, akár az összeset is.

A Dunaújvárosi Egyetem alkalmazott tudományok egyetemeként nagy hangsúlyt fektet a tudományok ismertetésére és bemutatására nem csak hallgatói számára, de a leendő hallgatók és a Dunaújvárosi lakosok számára is.

Ebben az évben a látogatók az informatika és a természettudomány világában nyerhettek betekintést és olyan előadásokat hallgathattak meg, mint:

• Elektromobilitás
  • Számítástechnika történet az őskortól napjainkig
  • Véges tartományok és a sík fedése kongruens körökkel
  • Drónok világa - Játék vagy munka? Képzelet vagy valóság?
  • Az e-kereskedelem kihívásai
  • A Duna és a Smart Grid kapcsolata

Az előadások két szombati napon kerültek megrendezésre, egyik részük április 10-én, míg a többi április 17-én.

A vírushelyzetre való tekintettel idén nem személyesen, hanem online, a Microsoft Teams felületen keresztül tudtak a résztvevők becsatlakozni. Az előzetes regisztráció során közel 20 fő jelentkezett, de akár az előadás napján is be tudott bárki lépni egy link segítségével.

Köszönjük mindenkinek a részvételt, találkozzunk jövőre is, remélhetőleg már személyesen!