Nincs emelt szintű érettségid, de szeretnél jelentkezni a felsőoktatásba? A Dunaújvárosi Egyetemen ez sem lehetetlen!

Akkor sem kell aggódnod, ha nincs emelt szintű érettségid, hiszen a Dunaújvárosi Egyetemen anélkül is kétféle opció közül választhatsz!

Az egyik egy diplomás képzéshez, az úgynevezett szakoktató alapképzéshez nincs szükséged emelt szintű érettségire. 280 pont szükséges az államilag támogatott képzéshez és 6 féléves. A pontszámítás nem az érettségi alapján történik, hanem egy elbeszélgetés alapján.

Akkor célszerű jelentkezned a szakoktató alapképzésünkre, amennyiben az alábbi területek valamelyikén van szakmai végzettséged:

• műszaki (bányászat és kohászat, elektrotechnika és elektronika, építőipar, épületgépészet, fa- és bútoripar, könnyűipar, nyomdaipar, gépészet, a honvédelem műszaki területe, informatika és távközlés, környezetvédelem és vízügy, közlekedés, szállítmányozás és logisztika, közlekedésgépész, specializált gép- és járműgyártás, vegyipar, agrár gépész, egészségügyi technika)
  • üzleti (közgazdaság, gazdálkodás és menedzsment, ügyvitel, turizmus-vendéglátás, kereskedelem)
  • szolgáltatási (kereskedelem, kreatív, rendészet és közszolgálat, sport, szépészet, optika, szociális)

A képzés előnyei:

• a felvételhez elegendő a középszintű érettségi
  • a felvételi vizsga egy motivációs beszélgetésből áll és az eddigi szakmai tapasztalatok bemutatásából
  • 6 félév alatt megszerezhető a diploma
  • van államilag finanszírozott forma
  • a költségtérítéses forma az országban nálunk a legolcsóbb
  • a végzés után továbbtanulási lehetőségek alap- és mesterfokon
  • karrierlehetőség a szakmai képzésben, a kis- és nagyvállalati szektorban

Több információt a szakról itt találsz: https://www.uniduna.hu/szakoktato

Ezen kívül emelt szintű érettségi nélkül a már sokak által jól ismert felsőoktatási szakképzésekre (röviden: FOSZK) lehet jelentkezni, melyhez csupán 24 pontra van szükséged és az elvégzése után be lehet kerülni diplomás képzésre.

A Dunaújvárosi Egyetemen összesen 5 féle FOSZK képzés közül választhatsz, melyek a következők:

• Gazdálkodási és menedzsment
  • Gazdaságinformatikus
  • Mérnökinformatikus
  • Televíziós műsorkészítő
  • Műszaki (gépészeti specializáció)

Február 15-ig még van lehetőséged jelentkezni! Dönts jól és válaszd a Dunaújvárosi Egyetemet!