Az MTMI szakok mindig nagy népszerűségnek örvendenek az egyetemen. Foglaljuk össze ismét, mit kell tudni róluk!

Több cikket is írtunk már ezekről a szakokról. Hogy könnyebb dolgotok legyen a döntéshozásban, most megint összeszedjük Nektek a legfontosabb tudnivalókat!

1. Milyen MTMI képzések vannak?

Ezekhez a képzésekhez az alábbi alapképzési szakok tartoznak:

• Gépészmérnök alapképzés
  • Mérnökinformatikus alapképzés
  • Gazdaságinformatikus alapképzés

Ezen felül az egyetemen van lehetőség Felsőoktatási Szakképzésre is jelentkezni, mely a Dunaújvárosi Egyetemen az alábbi szakokat érinti az MTMI-re vonatkozóan:

• Gazdaságinformatikus
  • Mérnökinformatikus
  • Műszaki (gépészeti specializáció)

Ha bővebb információt szeretnél kapni arról, miért érdemes a FOSZK képzést választani, tekintsd meg ezt a cikket: http://uniduna.hu/hirek/hirek-almenu/1618-menj-biztosra-a-foszk-kepzessel

1. Milyen egyéb előnyöket tud nyújtani számodra a Dunaújvárosi Egyetem az MTMI szakok által?

A Dunaújvárosi Egyetem egyik tevékenysége, hogy nem csak a tantermi órák alkalmával igyekszik gyarapítani a hallgatók tudását. Számos területen vannak olyan programjai, melyek szórakoztató és érdekes módon nyújtanak lehetőséget a tudás és érdeklődési szint fejlesztésére.

Számos lehetőséget tud kínálni az egyetem hallgatói számára, melyek során az oktatók a tantermi órák kötöttségét elengedve, kisebb csoportokban, nagyobb figyelmet szentelve az egyén számára gyarapítják tudásukat egyes területeken.

Ilyenek például:

• nyelvi felkészítők
  • érettségi felkészítők
  • külföldi és belföldi tanulmányi utak

1. De milyen egyéb előnyei vannak még ennek az egyetemnek?
  • Jól felszerelt, modern 3* kollégium a hallgatók számára.
  • A képzéseink gyakorlatorientáltak, így nem kell aggódnod, hogy csupán a lexikai tudásod bővül.
  • Számunkra a hallgató nem csak egy NEPTUN kód. Családias, támogató környezetben van lehetőség a tudás elméleti és gyakorlati fejlesztésére.
  • A campus területén minden egy helyen, közel egymáshoz, 5 perc sétára megtalálható (ahogy a kollégium is a campushoz viszonyítva).

Egyéb információkért látogasd meg a pótfelvételi oldalunk: http://www.miertdue.hu/hirek/441-potfelveteli2020

Ha mindezt magad is meg szeretnéd tapasztalni, jelentkezz a Dunaújvárosi Egyetemre a pótfelvételi során, melyre egészen augusztus 9-ig van lehetőséged!