Van-e rá lehetőségetek, hogy egyszerre két alapszakos képzésen vegyetek részt államilag támogatott formában? Itt találjátok a választ.

Forrás: eduline.hu

Mi történik például, ha már jártok egyetemre, de közben jelentkeztek máshova, vagy egy másik szakra az egyetem belül? Lehet párhuzamosan két alapszakon állami ösztöndíjjal tanulni? A válasz igen.

Dönthettek úgy, hogy párhuzamosan tanultok két különböző egyetemi képzésen és ebben az esetben mindkét szakot végezhetitek tandíjmentesen, de így kettesével fogynak az állami ösztöndíjas féléveik.

Vagyis ez azt jelenti, hogy két alapszakos diploma megszerzésével az összes támogatott féléveteket elhasználjátok, így mesterszakon csak önköltségesként tanulhattok tovább később.