A nyilvánosságra hozott 2020-as felvételi jelentkezési adatokból kiderült, hogy a 10 legnépszerűbb mesterképzés közül 2 nálunk is a képzési palettában!

A listában az Osztott tanári, illetve a Gépészmérnöki is szerepel. Mindkettő megtalálható a Dunaújvárosi Egyetemen.

A mérnöktanár képzés a műszaki és informatikai területen a szakközépiskolai, szakgimnáziumi, az iskolai rendszerű, illetve az iskolarendszeren kívüli felnőttoktatásban az elméletigényes szakmai tantárgyak tanítására, pedagógiai feladatok végzésére, a műszaki és informatikai szakképzés területén fejlesztési feladatokra, valamint a szakképzésben tanulók nevelési problémáinak megoldására készíti fel a hallgatókat.

Az oktatás kivitelezéséért a DUE Tanárképző Központja felel. A Központ oktatói rendszeresen tartják a kapcsolatot más hazai és nemzetközi intézmények munkatársaival, rendszeresen részt vesznek magyar és nemzetközi konferenciákon, képviselik az Egyetemet és a Központot különböző szakmai szervezetekben.

A listát itt tudjátok megtekinteni:

Az eduline.hu részletes cikkét itt olvashatjátok: