A kooperatív-duális képzés keretében több alkalomból álló, szabadon választható tárgyat indít 2020-ban az Equicom Kft. a Dunaújvárosi Egyetemen.

A budapesti Equicom Kft. a Dunaújvárosi Egyetem partnere.  Az intézmény informatikai intézetének felkérésére 2015 februárjától minden évben tart "Fejlett IT infrastruktúrák" néven kooperatív-duális képzést, több céges partner bevonásával. Az előadásokon vezetékes és vezeték nélküli számítógépekről, hálózati berendezésekről, különböző mérőműszerekről és hibadetektálási lehetőségekről lesz szó. A felkért cégek az órákra High-tech ICT berendezésekkel érkeznek, melyeket a hallgatók kipróbálhatnak működés közben.

Idén megközelítőleg 30 hallgató vesz részt a képzésben. Az előadótól megtudtuk, hogy öröm számukra ez a magas létszám, hiszen az elmúlt években több fejlődésen esett át az IT infrastuktúra területe, továbbá hozzátette, hogy ebben a félévben a gyakorlati oktatás előtérbe helyeződik, és az órai interaktivitás megemelkedik az új felszereléseknek köszönhetően.

1.) 2020. február 20.

Strukturált hálózati rendszerek, avagy a LAN hálózatok alapja Rónai Péter - CommScope

2.) 2020. február 27.

Adatközponti infrastruktúrák

Fürst Ádám - CommScope

3.) 2020. március 5.

Strukturált hálózatok fizikai szintű mérései, átadás-átvétele Tamási Ákos - EQUICOM

4.) 2020. március 12.

Megbízható adatközpontok

Békés Viktor, Juhász István - RITTAL

5.) 2020. március 19.

Optikai hálózatok

Pápista Ákos - EQUICOM

6.) 2020. március 26.

Vezeték nélküli hálózatok

Liszkai János, Tamási Ákos - EQUICOM

7.) 2020. április 2.

LAN hálózat menedzsment és monitorozás

Rónai Péter - CommScope

Liszkai János – EQUICOM

Az óra látogatása minden dunaújvárosinak díjmentes!

www.equicom.hu