Hogyan tudtok jelentkezni felsőoktatásba, ha régi típusú érettségivel rendelkeztek? Az Eduline.hu országos hírportál összeszedte Nektek az ezzel kapcsolatos információkat.

Régi típusú érettséginek számít minden 2005 előtti érettségi bizonyítvány. Ha ilyen érettségitek van, akkor ebben az esetben az érettségi vizsgaeredmények automatikusan középszintű érettségi vizsgának minősülnek, az osztályzatok pedig az alábbi százalékos értékeknek felelnek meg:

• jeles (5): 100%,
  • jó (4): 79%,
  • közepes (3): 59%,
  • elégséges (2): 39%.

Ahogy már korábban is írtunk róla, érettségi pont kizárólag a következő eredményekből számítható:

• a gimnáziumi és szakgimnáziumi érettségi bizonyítványban,
  • a szakközépiskolai érettségi bizonyítványban,
  • az érettségi tanúsítványban, valamint
  • a rendes érettségi vizsgaidőszakban megszerzett, közismereti érettségi vizsgaeredményeket tartalmazó szakközépiskolai érettségi-képesítő bizonyítványban szereplő eredményekből.

Ezeken kívül érettségi pont számítható még a korábbi olyan intézménytípusokban (pl. középfokú technikum) kiállított bizonyítványokból, oklevelekből is, ahol középfokú nevelés-oktatás folyt és a kiállított bizonyítvány, oklevél az érettségi bizonyítvánnyal egyenértékű.

Nem számítható érettségi pont az érettségi bizonyítvány megszerzését követően, kizárólag a szakképesítés megszerzésére felkészítő oktatási formák végén kiadott, szakképesítést tanúsító (szakközépiskolai) képesítő, érettségi-képesítő stb. bizonyítványokból. Matematika érettségi eredményből nem számolható érettségi pont azon jelentkezőknek, akiknek 2005-ben az utolsó év végi érdemjegyük került érettségi bizonyítványukba, azaz ténylegesen nem tettek vizsgát ebből a tárgyból – írja a tájékoztató

Jelentkezz Te is a Dunaújvárosi Egyetem 2020. szeptemberében induló alapképzéséire:

Vagy jelentkezz EMELT SZINTŰ ÉRETTSÉGI NÉLKÜL a DUE Felsőoktatási Szakképzésére:

• Gazdálkodási és menedzsment
  • Gazdaságinformatikus
  • Mérnökinformatikus
  • Televíziós műsorkészítő
  • Műszaki (gépészeti specializáció) szakokon.

BIZTOS ÚT a felsőoktatásba! #Dunaújvárosi Egyetem