2020. február 15-ig van lehetősége jelentkezni a Dunaújvárosi Egyetem mérnöktanár képzésére!

Kiváló választás ezen képzés, amennyiben olyan pedagógus szeretne lenni, aki az informatikai területen a szakközépiskolai, szakgimnáziumi, az iskolai rendszerű, illetve az iskolarendszeren kívüli felnőttoktatásban az elméletigényes szakmai tantárgyak tanítására, pedagógiai feladatok végzésére, a műszaki és informatikai szakképzés területén fejlesztési feladatokra, valamint a szakképzésben tanulók nevelési problémáinak megoldására készíti fel a hallgatókat.

Végzettségi szint: mesterfokozat (Magiszter, Master,) rövidítése: MA angolul: Master of Education

A képzési idő félévekben és az összegyűjtendő kreditek száma a szakmai tanárképzés különböző formái szerint:

alap szintű szakirányú végzettség után:

- 4 félév 120 kredit, amelyben az összefüggő iskolai gyakorlat 2 félév

- 3 félév 90 kredit, amelyben az egyéni összefüggő iskolai gyakorlat 1 félév, az előzetesen megszerzett köznevelési munkatapasztalat elismerése alapján

Jelentkezni lehet a műszaki és az informatikai képzési terület bármely alapképzési szakja alapján. (A mérnökinformatikusitól eltérő végzettség esetén kiegészítő szakmai tárgyak felvételére lesz szükség)

mester szintű szakirányú végzettség után:

- 2 félév 60 kredit, szakmai tanári szakképzettség megszerzésére irányuló mesterképzésben

Korábbi tanárképzés vagy szakoktatói képzés után:

- 2 félév 60 kredit, főiskolai szintű szakmai tanári szakképzettséget követően, ugyanazon a szakterületen a középiskolai tanári szakképzettség megszerzésére irányuló képzésben

- 4 félév 120 kredit; egyetemi szintű vagy főiskolai szintű, illetve a mesterfokozatú tanári szakképzettséget követően, újabb tanári szakképzettség megszerzésére irányuló képzésben

- 4 félév, 120 kredit, szakoktató szakképzettség birtokában szakmai tanári szakképzettség megszerzésére irányuló mesterképzésben

Nyelvi követelmény:

A tanári mesterfokozat megszerzéséhez (kimeneti követelmény) az Európai Unió és az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) hivatalos nyelveiből legalább egy, államilag elismert középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges.

Bővebben a képzés tematikájáról és a jelentkezésről:  https://bit.ly/38H7AXW

Válassza Ön is a Pedagógus Pályát! Válassza a Dunaújvárosi Egyetemet!