Az alapképzés megnevezése (magyar/angol)

Kommunikáció és médiatudomány BA /
Communication and Media Science BA

Elektronikus jelentkezés

 www.felvi.hu

Mintatantervek + egyéb letölthető dokumentumok

 Mintatanterv (2017. szeptember 1. előtt beiratkozók) 
 Mintatanterv nappali és levelező (2017. szeptember 1-től beiratkozók)
 Mintatanterv (2020-tól érvényes)
 Mintatanterv (2020/21 szeptembertől) 
 Mintatanterv (2023. szeptembertől)
 Mintatanterv (2024-től)

Képzés szintje

alapképzés

Végzettség:

alapfokozat (BA)

A szakképzettség oklevélben történő megjelölése (magyar/angol)

kommunikátor / Expert in Communication

Jelentkezés feltétele

érettségi (További részletek ITT!)

Képzés formája

államilag támogatott / önköltséges ; nappali / levelező

Az önköltséges képzés díja

Nappali képzés: 210.000 Ft / félév
Levelező szakos képzés: 210.000 Ft / félév

Képzési idő

6 félév

Specializációk

Rendezvényszervezés
Médiakommunikáció
Üzleti kommunikáció

Összegyűjtendő kreditek száma

180 kredit

Képzés célja

Olyan szakemberek képzése, akik ismerik a társadalmat működtető kommunikációs rendszereket, a társadalmi kommunikációt, valamint a kommunikáció és a média fontosabb intézményeit. Megszerzett tudásuk birtokában képesek a társadalmi kommunikáció alapvető intézményeiben kommunikációs munka végzésére. A végzettek kellő mélységű elméleti ismeretekkel rendelkeznek a képzés második ciklusban történő folytatásához.

A szakma szépségei

A kommunikáció a harmadik évezred globális kihívása. A kommunikátor rendelkezik együttműködő, kezdeményező, kapcsolatteremtő képességgel, kommunikációs készséggel, önismerettel, kritikai önreflexióval, felelősségtudattal, hatékony és sikerorientált gondolkodással. Mindezek birtokában munkája igen változatos: a kommunikáció és média intézményeiben szakmai tudásuknak megfelelő munkakörök, valamint közvetítő-társadalmi segítők, mediátorok, PR tevékenységek, feladatok ellátásában a prezentáció legújabb eszközeivel képesek hatékonyan kommunikálni. A kommunikáció ma olyan intellektuális és gyakorlati tudás, amely az élet minden területén hozzátartozik az általános műveltséghez "kommunikálunk, tehát vagyunk".

Ideális jelölt

Jó kommunikatív, valamint problémamegoldó-készséggel rendelkezik, általános műveltsége széles körű, illetve mindezeket fejleszteni szeretné. Érdekli a média világa, fontosnak tartja a tárgyilagos tájékoztatást, tájékozott, érdeklődő, kíváncsi, kreatív, empatikus, érzékenyen reagál a szociális problémákra. Előnyt jelent a nyitott, kreatív gondolkodás, a problémaérzékenység és a gyakorlatias szemléletmód.

Elsajátítandó szakmai ismeretek / kompetenciák

A tantárgyak olyan gyakorlatorientált anyagokat tartalmaznak, amelyek a továbbtanuláshoz (pl. MA-alapozás) és a szakmai pályafutáshoz egyaránt jól használhatók.

Főbb tárgyak

Kommunikációs készségfejlesztés, Bevezetés a társadalomtudományi kutatásokba, Kommunikáció és kultúra, a kommunikáció és a média sajátos színterei, -szabályozása, -társadalomtörténete, kommunikációs zavarok, retorika, személyiség- és szociálpszichológia, társadalmi kommunikáció, a kommunikáció fontosabb funkciói és interpretációi, hivatali kommunikáció, vizuális kommunikációkreatív média projektek, televíziós gyakorlat, digitális szöveg, vállalkozástan, Public Relations, üzleti kommunikáció, kiadványszerkesztés, multimédia, , üzleti tárgyalás és prezentáció,  változásmenedzsment kommunikációja.

Infrastruktúra

A DUE TV stúdió gyakorlati oktatóbázisa – professzionális 200 m2 alapterületű stúdiótérrel és vezérlő szobával, 4 stúdiókamerás Blackmagic Design videó-, Yamaha hang- és AVID Media Composer utómunka stúdióval, DeSisti és Balogh lámpaparkkal, Sennheiser mikrofonokkal, hírműsor stúdió kialakítással (green box, súgógép).

Szakmai gyakorlat követelményei

Nappali képzésben: 1 félév, 80 óra

Levelező szakos képzésben: 80 óra

A szakmai gyakorlat a kommunikáció különböző színterein lévő intézményekben eltöltött idő.

Idegen nyelvi és szaknyelvi követelmények

Alapszintű szakmai idegennyelvtudás, melynek a követelményeit a felsőoktatási intézmény határozza meg. Az Egyetem a végbizonyítvány (abszolutórium) kiállításának feltételéül határozza meg az előírt idegen szaknyelvi követelmények teljesítését, amely egy a képzéshez kapcsolódó, a szakot gondozó intézet által előírt szakmai tantárgy idegen nyelven történő teljesítése.

Továbbtanulási lehetőségek

A Dunaújvárosi Egyetemen:

  • mesterképzési szakon
  • más alapszakokon
  • szakirányú továbbképzési szakokon.


Más felsőoktatási intézmények:

  • mesterszakjain
  • szakirányú továbbképzési szakjain.

Elhelyezkedési lehetőségek

Rádióműsor-, televízióműsor-szerkesztő, rendező, műsorvezető, újságíró, online újságíró, WEB designer, multimédia-szerkesztő, technikai munkatárs, technikus, vágó, sajtószóvivő, kulturális-, marketing-, PR-, reklám- és egyéb kommunikációs tevékenységet folytató szervezeti egység vezetője, illetve egyéb szolgáltató, vagy termelő részegység vezetője, hírközlési szervezet vezetője, kulturális, illetve rendezvényszervező, könyv- és lapkiadó szerkesztője, egyéb kulturális, sport- és szórakoztatási foglalkozások.

A hallgatók lehetőségei a képzési időszak alatt

A kollégiumi összférőhelyek 50%-át az első évesek kapják. Az elmúlt évben a kollégiumi férőhelyet igénylő első évesek 95%-át tudtuk kollégiumi elhelyezésben részesíteni.
Az élsportolók tanulmányi és ösztöndíj-kedvezményben részesülnek. Pályázhatnak a DUE Kiemelt sportösztöndíjára
Egyetemünk az államilag elismert ITK Origó és a Pannon nyelvvizsga-rendszer akkreditált vizsgahelye.
Hallgatóink tagjai lehetnek a több mint 250 éves Selmeci diákhagyományokat őrző és tisztelő közösségnek.
Gyakorlatot szerezhetnek cégeknél (potenciális lehetséges munkahelyek), kommunikációs partnerekhez bedolgozhatnak, megjelentethetik írásaikat.
A Szervezetfejlesztési és Kommunikációtudományi Tanszék szakmailag támogatja, a Pedagógiai és Kommunikációs Szakmai Kollégium (PKSZK) munkáját, melynek célja, hogy a kommunikáció, a televíziós műsorkészítő, illetve a mérnöktanár szakos hallgatók iskolán kívüli szakmai és tudományos munkáját segítse, szervezze és koordinálja. Kiváló lehetőséget ad a magas szintű tudományos munka kifejtésére, valamint gyakorlati- és készségnövelő ismeretekkel gazdagodnak a hallgatók az egyetemi évek alatt. Megvalósult fontosabb projektek: Kisfilm Fesztivál, Fotópályázat és kiállítás, Interaktív Médiaműhely, szakmai kirándulások (MTVA, Korda Filmpark, Origo Filmstúdió, Kecskeméti Rajzfilmstúdió)
Partneregyetemek: University of Oslo, Hochschule Mittweida University of Applied Sciences, Technological Educational Institute of Crete, Universitat Politecnica De Cataluna, University of Huddersfeild, Universidade Nove de Lisboa, Tampere Polytechnic
Kiemelten kezeli nem csak az egyetem, de a leendő gyakorlati hely vagy munkahely a tudományos diákköri tevékenységet, mellyel a hallgató bizonyítja szakmai elkötelezettségét.
A hallgatók tanulmányaik során idegen nyelvi képzésben részesülnek és az általános ismeretek mellett elsajátíthatják az üzleti szaknyelv bizonyos területeit.

Kollégiumi elhelyezés lehetősége

Pályázat útján az elsőévesek számára korszerű kollégiumi férőhelyet tudunk biztosítani.

Jelentkezés formája

Jelentkezni a WWW.FELVI.HU oldalon lehet a meghirdetett időszakban

az E-FELVÉTELI felületre belépve Ügyfélkapus bejelentkezést követően.

Jelentkezési időszak

Jelentkezni minden év december közepétől a következő év február 15. napjáig van lehetőség.

További információ az alábbi elérhetőségen kérhető:

Felvételi ügyintézés
Tel.: +36 (30) 746-2380
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.