2019. június 5-én öt fős kínai delegáció érkezett a Dunaújvárosi Egyetemre a Guangdong Pénzügyi és Közgazdaságtudományi Egyetem képviseletében.

A látogatás elsődleges célja egy kétoldalú megállapodás aláírása a Dunaújvárosi Egyetem rektora, dr. András István, és a kínai egyetem elnöke, Dr. Yu Haifeng között. A megbeszélésen a kínai hallgatók fogadásának részleteiről volt szó. A sikeres egyezségnek köszönhetően szemeszterenként akár 50 hallgató is lehetőséget kap, hogy egy vagy két félévet a Dunaújvárosi Egyetemen töltsön.

Ezen kívül a két intézményvezető 1+3 éves képzésről is tárgyalt és a kínai tanulmányi lehetőségek megismertetéséről is szó esett.

A Dunaújvárosi Egyetem képviseletében részt vett a találkozón:

• Dr. András István Rektor
  • Dr. Balázs László Intézetigazgató
  • Dr. Keszi-Szeremlei Andrea Tanszékvezető
  • Gyöngyössy Katalin Irodavezető
  • Vágó József Szakreferens

A Guangdong Pénzügyi és Közgazdaságtudományi Egyetem képviseletében a találkozón részt vett:

• Dr. Yu Haifeng Elnök
  • YAO Fengmin Irodavezető