2019. 04. 11.-én belső tudományos előadássorozat vette kezdetét a Dunaújvárosi Egyetemen.

A Dunaújvárosi Egyetem egyik fő küldetése, hogy a műszaki, informatika tudományág, a hozzájuk kapcsolódó kutatások területén az országban és nemzetközileg is egyaránt vonzó, biztos szakmai tudást adó egyetem legyen. 2019-ben belső tudományos előadássorozat indult. Az első alkalom 2019. 04. 11.-én került megrendezésre. Az előadók karrierjük bemutatása után két színvonalas, és érdekes műszaki területet vizsgáló angol nyelvű előadással folytatták.

Az első előadást Prof. Trampus Péter a Dunaújvárosi Egyetem professor emeritusa, és a Magyar Roncsolásmentes Vizsgálati Szövetség elnöke tartotta. Az előadás címe Evolution of Non-Destructive Testing in Hungary volt.

A második előadást Ladányi Gábor a Dunaújvárosi Egyetem Ipari Fejlesztési Központ igazgatója tartotta. Előadásának címe Evolution of computational mechanics volt.

EFOP-3.6.1-16-2016-00003 K+F+I folyamatok hosszú távú megerősítése a Dunaújvárosi Egyetemen