Szeretettel meghívjuk a Matematikát, Fizikát és Informatikát Oktatók 43. Országos Konferenciájára, mely a Dunaújvárosi Egyetemen kerül megrendezésre.

Konferencia időpontja: 2019. augusztus 26-28.

Konferencia helyszíne: Dunaújvárosi Egyetem, Térkép

Postacím: 2400 Dunaújváros, Táncsics M. út 1/A (MAFIOK 2019)

Titkár: Sánta Orsolya

Határidők

Jelentkezési határidő: 2019. május 1. Jelentkezés az alábbi linken keresztül: https://goo.gl/forms/zDxRaacwLbuVKyu52

Értesítés elfogadásról: 2019. május 6.

A cikkek beküldésének határideje: 2019. május 31.

Konferencia regisztráció: 2019. május 31.

Konferencia elektronikus tanulmánykötetének várható megjelenése: 2019. augusztus 26.

A konferencia céljai

A rendezvény elsődleges célja annak elősegítése, hogy a felsőoktatási intézmények oktatói és kutatói a matematika, a fizika és az informatika korszerű és hatékony oktatásáról és tudományos eredményeiről előadások, poszter-bemutatók és személyes találkozás révén tapasztalatot cserélhessenek, valamint kapcsolatot építhessenek mind a hazai kollégákkal, mind a környező országok magyar ajkú oktatóival. A rendezvény célja továbbá, hogy fórumot adjunk PhD hallgatók eredményeinek bemutatására.

A konferencia tervezett főbb témakörei

• a korszerű matematika-, fizika- és informatikatanítás és tanulás új útjai és távlatai, oktatásfejlesztési tapasztalatai;
  • a felsőoktatás alapozó tárgyainak oktatás-módszertani problémái;
  • mesterképzésbe való bekapcsolódás, a duális képzés gondjai és tapasztalatai;
  • matematika, fizika és informatika területek tudományos eredményei;
  • új és innovatív kutatási irányok, problémák és gyakorlati alkalmazások bemutatása a fenti tudományterületeken.

A konferencia hivatalos nyelve: magyar, angol.

Előadás: Az előadások időtartama: 15 perc, amelyet 5 perces rövid diszkusszió követ.

Részvételi díj

Részvételi díj 20 000 Ft/fő. A befizetési határidő átutalással: 2019. június 15. Részvételi díj tartalmazza a konferencián történő részvételt, a nyomtatott programfüzetet és absztraktkötetet, az elektronikus tanulmánykötetet, étkezések díját, valamint a kulturális és szakmai programot.

Szállás

Szállás a Hotel Kerpelyben (2400 Dunaújváros, Dózsa György út 35.). A szobák kétágyasak, két szobához közös fürdőszobával. A szállás díja kétágyas szobában 3.400 Ft/fő/éj (IFA-val), egyágyas szobában 5.000 Ft/fő/éj (IFA-val) (korlátozott számú).

Publikációs lehetőségek

Absztrakt kötet: Az absztraktok ISBN számmal rendelkező konferencia kiadványban fognak megjelenni, mely a konferencián kerül átadásra.

Egyéb publikációs lehetőség: A konferenciára benyújtott cikkek lektorált, ISBN számmal rendelkező elektronikusan elérhető tanulmánykötetben jelennek meg. A tanulmánykötetbe szánt cikkeket a konferencia email címére Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. kell elküldeni 2019. május 31-ig.

Előzetes program

Augusztus 26. (hétfő)

10:00 – 12:30  Érkezés, regisztráció

12:30 – 13:30  Ebéd

14:00 – 17:30  Megnyitó, plenáris előadások

19:00 – 21:00  Fogadás

Augusztus 27. (kedd)

8:30 – 13:00  Szekcióülések

13:00 – 14:00  Ebéd

14:00 – 19:00  Kulturális és szakmai program

19:30 – 22:00  Munkavacsora

Augusztus 28. (szerda)

8:30 – 10:30  Szekcióülések

11:00 – 12:30  Plenáris előadások

12:30 – 13:00  A konferencia összegzése, zárszó

13:00 – 14:00  Ebéd, elutazás

Végleges szekcióbeosztást a programbizottság határozza meg.

Programbizottság

Dr. Rácz Ervin egyetemi docens (elnök), Óbudai Egyetem

Dr. Kispéter József egyetemi tanár (tiszteletbeli elnök), Szegedi Tudományegyetem

Dr. Hudoba György főiskolai docens, Óbudai Egyetem