A Dunaújvárosi Egyetem a TDK "előfutáraként" minden évben tavasszal, májusban Tehetségnapot szervez.

A Tehetségnapon a hallgatók előadás formájában bemutathatják azt a témát, amivel tanulmányaik mellett foglalkoznak. A TDK-hoz hasonlóan a bemutatott témák egy zsűri által értékelésre kerülnek, a zsűri ez alapján sorrendet állapít meg és javaslatot tesz díjazásra.

A Tehetségnapon bemutatott témák esetében dolgozat megírása nem feltétlenül szükséges, azonban interaktív bemutató a munka színvonalát emelheti.

Bemutatóval kapcsolatos információk: a téma bemutatására 15 perc áll rendelkezésre, melyet általában 5 perc vita követ.

Értékelés: Az előadást a zsűri pontozza, ezen pontok összege alapján állapítja meg a sorrendet és tesz javaslatot a díjakra.

A bemutató főbb értékelési szempontjai:

1, eredmények bemutatása

2, előadás stílusa, gazdálkodás az idővel