Szakjainkat ismertető cikkünk első részeként ismerjétek meg a DUE gazdaságinformatikus képzését!

A Dunaújvárosi Egyetem gazdaságinformatikus képzésének célja, olyan gazdaságinformatikusok képzése, akik az információs társadalomban az üzleti és informatikai folyamatokat megoldják, a szervezetek tudásbázisát és az üzleti intelligenciáját növelik, a technikán alapuló modellezés és a folyamatok szabályzása.

Infrastruktúra a DUE-n:

Omron ipari informatikai (irányítástechnika, robottechnika) labor, Siemens mobil kommunikációs labor, SUN Microsystems Java oktató labor, valamint hálózati menedzselést segítő labor. Hallgatóink az Informatikai Intézet hét számítógépes kabinetjében dolgozhatnak. Az operációs rendszerek széles skálája használható (DOS, Windows, UNIX, LINUX, OS/2). A kabinetekben tanórán kívüli időben, felsőbb éves demonstrátor-hallgatók felügyelete mellett is gyakorolhatnak. Önálló szakmai, tudományos tevékenységet a Tudományos Diákkörben és a Kerpely Antal Computer Szakkollégiumban végezhetnek.

Specializációk:

Vállalati informatika

Neked ajánljuk ezt a szakot, ha:

• szereted elemezni a folyamatokat
  • szereted a logikus dolgokat
  • szívesen dolgozol egyedül is
  • kitartó vagy egy probléma megoldásában

Elhelyezkedésre pár példa:

• Minden nagyvállalatnak szüksége van gazdaságinformatikusokra
  • Gazdasági informatikai rendszerek kezelése, létrehozása
  • Menedzsment támogatása gazdasági oldalról
  • Nemzetközi elhelyezkedési lehetőségek

Fizetés: Bruttó átlag 850.000 Ft (Forrás: Portfolio.hu)

Kollégium

Három épületben, közel 600 férőhellyel, ***-s kollégiumi szobákat tudunk biztosítani!

Állami elsőéves hallgatók számára akár 5500Ft/hó!

Részletek itt !!

Felvételi ügyintézés

Dunaújvárosi Egyetem Felvételi és Információs Iroda § Dunaújváros, Táncsics M. u. 1/A (főépület, fsz. 114.)

Tel.: (25) 551-177, 551-254.

Bővebb tájékoztatásért kattints ide !