Hétfőtől, öt napon keresztül a tudományé a főszerep a Dunaújvárosi Egyetemen.

Az East-West Cohesion – III. Konferencia megnyitójával kezdetét vette a Dunaújvárosi Egyetemen a Tudományos Hét. A már hagyományosnak mondható rendezvénysorozat idén a „Határtalan tudomány kelettől nyugatig” mottót viseli. A következő négy napban konferenciákon, workshopokon, pályaválasztási kiállításon, tésztahíd-építő versenyen és tehetségfórumon is részt vehetnek az érdeklődők.

Dr. András István a Dunaújvárosi Egyetem rektora a Tudományos Héthez kapcsolódóan elmondta, hogy a rendezvény mindig ünnep az egyetem életében. A mostani pedig különösen, hiszen nemcsak az egyetem, de az egész ország jövője szempontjából is jelentős esemény színhelye lesz a felsőoktatási intézmény. Péntek délután kerül sor a Dunaújvárosi Egyetem Paksi Kompetencia Kutatóközpont virtuális alapkőletételére. Háromoldalú megállapodás jön létre, melyet jegyez Süli János a Paksi Atomerőmű két új blokkjának tervezéséért, megépítéséért és üzembe helyezéséért felelős tárca nélküli miniszter, valamint az MVM Paks II. Zrt. és a Dunaújvárosi Egyetem.

A Tudományos Hét teljes programja ITT tekinthető meg.