A Lexi AI Generation Contest elnevezésű versenyen a Dunaújvárosi Egyetem hallgatói is megmérettetik magukat.

A 2018. október 8.- án, a Pécsi Tudományegyetem nyitórendezvényével kezdetét vevő, kifejezetten felsőoktatási hallgatók részére megnyitott nemzetközi verseny célja, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy a mesterséges intelligencia alkalmazott változata ma már nem igényli szoftvermérnökök igénybevételét. A jövő jogászai, közgazdászai, különféle professzionális üzleti szakemberei már most rendelkeznek azokkal az IT és iparági készségekkel/kompetenciákkal, melyek az egyetem elvégzése után képessé teszik őket AI üzleti alkalmazások azonnali használatára.

A nemzetközi versenyhez a Dunaújvárosi Egyetem mellett több magyarországi felsőoktatási intézmény is csatlakozott. Külföldön szintén nagy érdeklődés övezi azt, Oroszország, Csehország, Szlovénia, Szlovákia, Románia, Lengyelország, Litvánia- Észtország egyetemei is részt vesznek a versenyben.

A Lexi AI Generation versenyről részletes információ az alábbi linken olvashatóhttps://aigeneration.net