DuePolo - bemutatkoznak a Dunaújvárosi Egyetem tehetséges vízilabdázói! Pál Nóra, a DUE hallgatójának riportsorozatában, bemutatjuk Mchunu Hlengiwe.

Milyen szakos vagy, és hányad éves a Dunaújvárosi Egyetemen?
Televíziós műsorkészítő szakon vagyok, első éves.

Mióta Vízilabdázol?
Tíz éve vízilabdázom. Első klubom a Vodafone volt, ahol Faragó Tamás volt az edzőm. Utána átmentem az Osc csapatába. Ezeknél az egyesületeknél csak fiúkkal játszottam és edzettem, de kiöregedtem és női csapatot kellett keresnem. A Honvéd Polo Egyesületéhez igazoltam, majd 3 év után átpártoltam a Dunaújváros női csapatához.

Mi hozott a dunaújvárosi klubhoz?
Mihók Attila volt a válogatott edzőm és megtetszettek az edzései és a sporthoz való hozzáállása.

Mesélj el egy vicces élményt a DFVE csapatával?
Legviccesebb emlékeim mindig a bajnoki rangadók előtti táncolások és a fontos mérkőzések utáni csapatbulik.

Egyetem mellett mennyire nehéz élsportolónak lenni?
Nem nehéz, mert a sulitól nagyon sok támogatást és megértést kapunk, mint sportolók.

Mi a célod az egyetemi végzettségeddel?
A média világában szeretnék elhelyezkedni.

Mi az, amit vízilabdázóként el szeretnél érni?
Most hatalmas céljaim nincsenek azon kívül, hogy jobb és jobb legyek abban, amit 10 éve csinálok.

A tanulmányok és a sport mellett mennyi szabadidőd marad?
Sajnos épp annyi, hogy haza tudjak menni a családomhoz Budapestre.

Ha esetleg történne egy tragédia, ami miatt nem vízilabdázhatnál tovább, mit tennél?
Vannak egyéb céljaim és lehetőségeim, amelyeket eddig a vízilabda mellett nem sikerült elkezdenem. Ha vége lenne a vízilabdás "karrieremnek", akkor énekelnék és színészkednék, mellette pedig kicsi gyerekeket oktatnék.
Kiskoromban mindig is énekesnő akartam lenni. Szalagavatón már énekeltem közönség előtt, ahol csak jó visszajelzéseket kaptam. Szeretnék ezzel komolyabban foglalkozni.

Mi az a három szó, amely a legjobban jellemez téged?
Álmodozó, mert az álmaimat egyszer valóra fogom váltani
Humoros, mert imádok humorizálni és nevetni.
Tehetsége, hiszen tudok énekelni, táncolni, vízilabdázni, színészkedni.