DuePolo - bemutatkoznak a Dunaújvárosi Egyetem tehetséges vízilabdázói! Pál Nóra, a DUE hallgatójának riportsorozatában, bemutatjuk Horváth Brigitta.

Milyen szakon, hányad éves vagy most?
Gazdaságinformatika FSZ szakon elsőéves

Mesélj el egy vicces élményt a DFVE csapatával?
Meccsek előtti táncok. A tánc betanulásának a folyamata, mire mindenki megtanulta lépéseket, meg tudtuk csinálni a mozdulatokat és összeraktuk, hogy nagyjából egységesen mozogjunk. Gyakoroltuk egy taktikát zenére, hogy ritmusra mozogjunk és ha bármikor megszólal ez a zene mindenki összenéz és jót nevetünk.

Melyik az a zene, amire gyakoroltátok a taktikát
Jason Derulo - Get Ugly

Egyetem mellett mennyire nehéz élsportolónak lenni?
Nehéz egyszerre több helyen a maximumot nyújtani, valamelyikre mindig kevesebb jut.

Mi a célod az egyetemi végzettségeddel?
Jelenleg szeretnék ugyan ennek a szaknak a diplomás képzésére bejutni, ha sikerül és azt elvégzem, szeretnék ebben a szakmában a sport után elhelyezkedni.

Mi az, amit vízilabdázóként el szeretnél érni?
Vannak kisebb közeli céljaim és vannak távoli nagyobb céljaim. Közeli céljaim a mostani Euroligán Cataniát megverni. Bajnokságban döntőbe jutni és megnyerni azt. Távolabbi céljaim pedig nyáron az EB bő keretbe, akár a szűk 13-as keretbe bekerülni. A legnagyobb célom az 2020-as Olimpia.

A tanulmányok és a sport mellett mennyi szabadidőd marad?
Nem túl sok szabadidőnk van. Kikapcsolódással töltöm és a barátaimmal találkozok. Néha a csapattársaimmal elmegyünk wellnesselni délutánonként.

Mióta vagy válogatott tag?
16 éves korom óta vagyok válogatott. Nagyon jó érzés ott játszani. Főleg hazai pályán, amikor annyi szurkoló van és nekünk szurkolnak. Tombol az egész uszoda.

Ha esetleg történne egy tragédia, ami miatt nem vízilabdázhatnál tovább, mit tennél?
Szeretnék oktató lenni, de igazából akkor elkezdeném a gyógytornász sulit.

Mi az a három szó, amely a legjobban jellemez téged?
- Segítőkész, mert szívesen segítek bárkinek
- Önfejű, mert sosem csinálom azt, amit mondanak (ez leginkább otthon jellemző)
- Jószívű