DuePolo - bemutatkoznak a Dunaújvárosi Egyetem tehetséges vízilabdázói! Pál Nóra, a DUE hallgatójának riportsorozatában, bemutatjuk Gurisatti Grétát.

Milyen szakon tanulsz?
Kommunikáció- és médiatudomány

Egyetem mellett mennyire nehéz élsportolónak lenni?
Szerencsére a DUE nagyon megértő a sportolókkal, így könnyű a dolgom. Az óráim egyénileg vannak, és az órákon is, illetve az időpont egyeztetésekkel is nagyon segítőkészek velem.

Mi a célod az egyetemi végzettségeddel?
Szeretnék majd sportriporterként dolgozni valamelyik tv csatornánál.

Mi az, amit vízilabdázóként szeretnél elérni?
Olimpiai aranyérem a 2020-as Tokió olimpián. Ez a legfőbb célom!

Ha történne egy tragédia, ami miatt nem vízilabdázhatnál tovább, mit tennél?
Ilyen gondolatok nincsenek a fejemben, egyáltalán nem gondolok ilyenekre, mivel úgy gondolom, hogy mindent az agyunk irányít. Így a negatív gondolatokon nem szoktam agyalni.

A tanulmányok és a sport mellett mennyi szabadidőd marad?
Nem sok, de már hozzászoktam. Legfőképp a családommal szoktam lenni és pihenéssel töltöm a szabadidőmet.

Mióta vagy válogatott tag?
2011 óta, nagyon felemelő és különleges érzés.

Milyen érzés volt a Világbajnokságon részt venni?
Nagyon motiváló. Életem egyik legnagyszerűbb két hete volt. Nagyon sokan szurkoltak nekünk és az utcán sétálva is rengeteg pozitív dolog ért minket. Mindenki odajött hozzánk, hogy nagyon szurkolnak értünk. Nagyszerű érzés volt 8 ezer ember előtt játszani. Remélem még lesz ilyenben részem!

Mi az a három szó, amely a legjobban jellemez téged?
Magabiztosság, pozitívitás, céltudatosság.

Mesélj el egy vicces élményt a DFVE csapatával!
Megnyertük a meccset és bejutottunk a magyar kupa döntőjébe. Tartva magunkat a „fogadalomhoz” a következő meccsre már mindenki, különböző színű, parókában utazott – szépen néztünk ki!