A Dunaújvárosi Egyetem Szenátusa azon személyek részére, akik tevékenységükkel nagymértékben járultak hozzá az intézmény fejlődéséhez munkájuk elismeréséül „Dunaújvárosi Egyetemért” díjat adományozhat. A Dunaújvárosi Egyetem szenátusa „Dunaújvárosi Egyetemért” díjat adományoz dr. Solti Péter részére.

Dr. Solti Péter 2003-ban szerezte jogi diplomáját az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán. Pályafutásának kezdetén vezető tanácsadói, jogi valamint főtitkári pozíciókat töltött be különböző felsőoktatási intézményekben. 2012-ben az Emberi Erőforrások Minisztériuma Felsőoktatási Főosztályának főosztályvezetője, majd 2014 decemberétől 2017 márciusáig az Intézményirányítási és Finanszírozási Rendszer Kialakításáért, Működtetéséért felelős miniszteri biztosa lett. 2017 januárjától a Klebelsberg Központ elnöki feladatait látja el. Dr. Solti Péter kimagasló szakmai munkássága során sokat tett a Dunaújvárosi Egyetemért. Kiemelendő támogató attitűdje intézményünk alkalmazott tudományok egyetemévé válása, és a Hallgatói Sikerességet Támogató Projektünk kapcsán, amely az idei tanévben harmadik alkalommal részesült a Felsőoktatási Strukturális Alap támogatásában. Elnök úr nagy szerepet játszik a Dunaújvárosi Egyetem és a Klebelsberg Központ közötti együttműködés erősödésében. A két intézmény közös szervezéséhez köthető a középiskolásoknak szóló, országos MaTech verseny.