Kosárlabda büntetődobás rekordkísérlet.

Lezajlott a rekordkísérlet az Egyetemen május 5-én.

"Legtöbb eredményes büntető bedobása egy óra alatt a legtöbb felsőoktatási intézményi résztvevővel."

Ez volt annak a Guinness-rekordkísérletnek a célja, amit május 5-én rendeztek meg a Dunaújvárosi Egyetem "A" épületében. A hivatalos verseny 15 órakor kezdődött és a jegyzőkönyv szerint 16:00 perckor végződött. A büntetődobó rekordkísérlet érdekessége,

hogy azonos időben a lehető legtöbb felsőoktatási intézmény hallgatója, oktatója, dolgozója bevonásával történik meg, mellyel egy új rekord felállításának résztvevői a jelenlévők. Dr. habil András István rektor úr tájékoztatta a helyszínen a résztvevőket, hogy 15 órakor a rekordkísérlet kezdetét veszi. Összesen 34 fő vett részt a versenyen, akik egy órán át dobálhattak 4 palánkra. Egy fő nagyjából 100-120-szor próbálkozhatott a palánkoknál. 4156 büntetődobásból 1281 dobás volt sikeres.

Amint az országos eredményről hírt kapunk, értesítjük olvasóinkat, illetve az eseményen részt vetteket.