2017. május 16-án – szerdán -, Pécsen tartották a TechCsajok programsorozat második rendezvényét, ahol a Dunaújvárosi Egyetem is bemutatta műszaki – informatikai képzéseit. A TechCsajok lényege, hogy megismertesse a hölgyekkel a műszaki pálya szépségeit.

A TechCsajok programsorozatot a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara több tagvállalata kezdeményezésére és lelkes támogatásával hozta létre azzal a céllal, hogy a leendő női főiskolai és egyetemi hallgatók – azaz a ma 14-18 éves lányok – érdeklődését felkeltsék a műszaki és természettudományi szakok iránt. A TechCsajok második állomása Pécs volt, ahol a Dunaújvárosi Egyetem is bemutatta műszaki – informatikai képzéseit. Az egyetem megismerése mellett, az érdeklődőknek lehetőségük volt virtuális hegesztőprogram kipróbálására, illetve Kirtyán Dávid, a Dunaújvárosi Egyetem mérnökinformatikus hallgatójának, saját készítésű játékprogramjait is megismerhették.