Az egyetem kollégiumában tett látogatást dr. Galambos Dénes országgyűlési képviselő, hogy az aktuális helyzetről, a kollégium programjairól tájékozódjon. Mivel ezen a napon, március 8-án van a nemzetközi nőnap, virággal érkezett a képviselő, hogy az ott dolgozó hölgyeknek ezzel is kedveskedjen. A Dunaújvárosi Egyetem a Hotel Kerpelyben biztosít szállást a hallgatóknak, amelyet a városba érkező vendégek, turisták is igénybe vehetnek.

Melkovics János kollégiumigazgató elmondta, jelenleg a négy épület összességében 70 százalékos kihasználtsággal működik, a bentlakók közül egyre több az egyetemen tanuló külföldi hallgató. Többféle közösségi programot szerveznek a fiataloknak, de mint azt Melkovics János elmondta, a következő nagyobb feladatuk, rendezvényük az Országos Tudományos Diákköri Konferencia megszervezése, ugyanis a 16 tudományterületi szekció tagozatülései közül a műszaki szekciót Dunaújvárosban rendezik meg április 6 és 8 között.

Forrás: www.dunaujvaros.com