Második alkalommal rendeztek nyelvi versenyt középiskolások számára a Dunaújvárosi Egyetemen. A városi megmérettetésen kilenc csapat képviseltette magát. A téma ezúttal a brit tudományterületek volt. A 11. osztályos fiatalok négy fős csapatokat alkotva próbálták megoldani a tudomány és technika témaköréhez kapcsolódó feladatokat.

A Bánki Donát Gimnázium és Szakgimnázium, valamint a Dunaújvárosi Egyetem közös szervezésében megrendezett versenyen, a házigazda középiskola csapatai mellett, a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnázium és Szakközépiskola, illetve a Rudas Közgazdasági Szakgimnázium tanulói is képviseltették magukat.

A megoldott feladatokat a szakmai zsűri több szempontból is értékelte. Nagy figyelmet fordítottak a nyelvhelyességre és a kiejtésre is. A verseny végén a résztvevők oklevelet és ajándékcsomagot vehettek át.