Ha diplomás képzést szeretnél és FOSZK-on már végeztél, nálunk emelt szintű érettségi sem szükséges a bekerüléshez!

A Dunaújvárosi Egyetemen a Felsőoktatási szakképzésen végzett hallgatóknak van lehetősége diplomás képzést elvégezni, az azonos, már elvégzett tantárgyak pedig beszámításra kerülnek.

Az új szabályok értelmében azonban a FOSZK végzettség mellett nincs szükség emelt szintű érettségire a diplomás képzésre való bejutáshoz és a pontszámítás is másképp történik, mint a többi felvételi esetében.

FIGYELEM! Ha televíziós műsorkészítőként végeztetek, ne ijedjetek meg! Még ugyan nem látjátok a végzettségeteket, de hamarosan ez is elérhető lesz!

Felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen:

• 5-ös eredményhez 400 pont
  • 4-es eredményhez 360 pont
  • 3-as eredményhez 320 pont
  • 2-es eredményhez 280 pont

FIGYELEM! A felsőfokú szakképzés nem egyezik meg a felsőoktatási szakképzéssel!

Abban is segítséget szeretnénk nektek nyújtani, hogy mégis milyen alapképzésekre lehet jelentkezni a 2021-es felvételi során:

• Anyagmérnöki
  • Gazdálkodási és menedzsment
  • Gazdaságinformatikus
  • Gépészmérnöki
  • Mérnökinformatikus
  • Műszaki menedzser
  • Kommunikáció és médiatudomány
  • Szakoktató

Ne feledjétek, még február 15-ig van lehetőségetek jelentkezni a 2021-es felvételi során!