A Dunaújvárosi Egyetem Informatikai Intézet által rendezett tudományos konferencia a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából

A korábbi évekhez hasonlóan a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából a Dunaújvárosi Egyetem az idei évben is megrendezi multidiszciplináris területet felölelő konferenciáját, mellyel a Magyar Tudomány Ünnepe országos rendezvénysorozathoz is csatlakozik.

Az Informatika Korszerű Technikái konferencia 2020. november 9-én és 10-én online kerül megrendezésre.

Konferencia mottója:

„Jövőformáló tudomány”

„Fenntarthatóság és digitalizáció”

A konferencia időpontja: 2020. november 9-10.

A konferencia helyszíne: online

Online konferencia linkje: https://www.anymeeting.com/795-552-283

Program füzet letöltése

Tervezett Szekciók:

1. Geometria

2. Szenzorfúzió és irányítás robotikai alkalmazásokban

3. Cognitive InfoCommunications (CogInfoCom) –

Szekciószervező elnök: Dr. Katona József (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.), szekciószervező társelnök: Dr. Kővári Attila (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)
Levezető elnök: Dr. Katona József

4. Környezeti fenntarthatóság

5. Tanulási folyamatok eredményességének elemzése és előrejelzése Moodle machine learning modellek alkalmazásával

6. Informatikai biztonsági kutatások

7. Informatikai biztonság a gyakorlatban

A konferencián történő részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Regisztráció határideje: 2020. november 2.

Regisztrációs link: https://forms.gle/kiHdjY1HR9zhXC1b7

Kiadványok:

A konferenciára a meghirdetett szekciókban várunk előadással (cím, absztrakt, kulcsszavak) történő jelentkezést a megadott regisztrációs linken elérhető űrlap segítségével, valamint lehetőség van minimum 4 oldalas cikk beküldésére is (a cikk megjelenésének feltétele előadás tartása a konferencián) magyar vagy angol nyelven. A konferencia előadásainak absztraktjai lektorált absztrakt kötetben, a cikkek lektorált konferenciakötetben fognak megjelenni (konferenciakötet várható megjelenése 2021 első féléve). A cikket, a cikk tématerülete alapján a konferencia szekciószervező elnökeinek kell beküldeni emailben.

Bizottságok:

Sudár Anna, Széchenyi István Egyetem

Berki Borbála, Széchenyi István Egyetem

Odry Ákos, Dunaújvárosi Egyetem

A konferencia megrendezését támogatta az

EFOP-3.6.1- 16-2016- 00003 K+F+I FOLYAMATOK HOSSZÚ TÁVÚ

MEGERŐSÍTÉSE A DUNAÚJVÁROSI EGYETEMEN projekt.