A Dunaújvárosi Egyetem egy különleges eseménnyel gazdagodott! Ebben a szemeszterben végzett nálunk az ország legidősebben felvett hallgatója!

Dr. Kováts Miklós Gábor 2020. június 23-án fejezte be tanulmányait az egyetemen a tanári-mérnöktanári szakon, gépészet-mechatronika szakirányon. Szakdolgozatának címe „Az 50 éves Bánki Donát Szakgimnázium és Szakközépiskola a gépészeti szakképzés szempontjából” volt.

Miklós 79 évesen eredményesen abszolválta a DUE mesterképzését.

Egyetemünk büszke arra, hogy dr. Kováts Miklós ismét a DUE képzését választotta, immáron sokadik alkalommal. Ezen felül elvégezte nálunk a Mindenki Egyeteme korábbi képzéseit, és részt vett részismereti képzéseken is.

Első diplomáját a Miskolci Nehézipari Műszaki Egyetem Kohómérnöki Karán vette át 1965-ben.

Életútja ötvözi az oktatás és a tanulás elsődlegességét, mely számára egész életen át tartó folyamatos innováció.

Dr. András István, az egyetem rektora és Dr. Bacsa-Bán Anetta, a Tanárképző Központ főigazgatója személyesen, rendhagyó keretek között adta át Miklós számára a diplomát.

Köszönjük, hogy képzéséhez a DUE-t választotta, melynek eredményes elvégzéséhez az egyetem polgárai nevében szívből gratulálunk!