A járványhelyzeti sorozatunk negyedig részében, a DUE DSE asztalitenisz játékosait kérdeztük az elmúlt időszakról.

A DSE asztalitenisz szakosztályának játékosai, Ármos József (Á.J.), Nemes Vince (N.V.) és Sebestyén Krisztián (S.K.) az alábbiak szerint válaszolták meg a kérdéseinket:

Hogyan érintette az Egyesületedet a vírushelyzet?

Á.J.: "Leálltunk az edzéssel és versenyzéssel. Anyagilag is hátrányosabb helyzetű jövőt vázolt fel a koronavírus gazdasági hatása."

S.K.: "A bajnokság felfüggesztésre került, melynek végén egy, szerintem részben igazságtalan végeredményt hoztak. Az edzések elmaradtak. A tervezett edzésmennyiség kiesett."

Ármos József

Hogyan töltöd a mindennapjaidat? Milyen edzéseket tudtál beiktatni a napi menetrendedbe, hogy az erőnléted továbbra is megmaradjon?

Á.J.: "Otthoni edzések, kondi, gymstick, kutyás futás."

N.V.: "Otthoni edzések, edzői videókból szerzett ihlet. Majd enyhítésekkel néha 1-1 futás beiktatása."

S.K.: "Mivel munka mellett sportolok, így az edzéslehetőségen kívül mást nem tudtam beiktatni a napirendembe. Elméleti felkészítés keretein belül videókat tanulmányoztam, de azt a gyakorlatban nem lehetett kipróbálni."

Olvastál vagy néztél esetleg valamilyen segítő anyagot az edzésekkel kapcsolatban?

Á.J.:  "Youtube videók, régebbi meccsek visszanézése."

S.K.: "Az interneten néztem különböző technikai elemeket, illetve régebbi mérkőzéseket."

Nemes Vince

A versenyfelkészülést mennyire érintette a vírushelyzet? Esetlegesen veszélyeztette?

Á.J.: "Teljes mértékben lehetetlenné tette, mivel nem volt lehetőség a felkészülésre."

S.K.: "A vírushelyzet teljes mértékben lerontotta a felkészültségi szintet. Az edzettségi szintem kb. 40-50 %-kal esett vissza."

Mi a következő verseny, amire készülsz?

Á.J.: "A bajnokság őszi szezonja."

S.K.: "Augusztus hónapban remélhetőleg lesz egy rendvédelmi dolgozók részére kiírt asztalitenisz csapatverseny, melyet már a két legutóbb kiírt alkalommal megnyertünk Férfi B. - kategóriában. Ezen a versenyen szeretnék részt venni és hasonló jó eredményt elérni. Valamint a Szeptemberben rajtoló Fejér megye I. osztály Asztalitenisz Bajnokság 2020/2021 szezonjának őszi fordulóira készülünk."

Sebestyén Krisztián

A Dunaújvárosi Egyetemen a sportkommunikáció támogatója az EFOP-3.4.3-16-2016-00017 számú projekt.