Az Online előadássorozat következő várható előadása július 10-én, pénteken kerül megrendezésre 9 órakor.

A következő előadó Dr. Bene Tamás, a Debreceni Egyetem Kutatáshasznosítási és Technológiatranszfer Központjának vezetője lesz.

Előadásának tartalma: Az emberiség történetét végigkíséri a technológiák cseréje, transzferálása. Ez a jelenség akkor lett különösen gyakori, amikor nagy távolságokra tudtak utazni az emberek (hajósok, karavánok) és távoli kultúrák emberi alkotásait eljuttatták a világ másik pontjára, ahol azok elkezdték sajátos új környezetükben az önálló fejlődést (példa erre a Dél-Amerika burgonya európai diadalútja, vagy a McDonald’s kínai menüje).

A modern világ a tudáskülönbségből származó piaci lehetőségeket tömegesen és tudatosan kezdte el üzleti célra használni, amivel elkezdődött az újkori transzferek sorozata. Előnyeit felismerve mára az egyik legnagyobb tudásipari üzletággá növekedett.

Az előadás legfőbb pontjai:

A jelentkezés ismét előzetes regisztráció alapján történik, mely az alábbi linken érhető el: https://forms.gle/o8KXqhgpMA6ETS1X6

Fontos! Aki egyszer már regisztrált, nem kell minden előadásnál megtennie, automatikusan benne van a rendszerben!

Várjuk a további érdeklődőket és a már regisztráltakat is a Teams platformon keresztül pénteken!

Az előadás-sorozat a 2019-1.2.1.-Egyetemi ÖKO-2019-00008 projekt támogatásával valósul meg.