Mikor kaphattok pluszpontot az OKJ-s végzettségért? Milyen szakképesítést fogadnak el az egyetemek és főiskolák? Mutatjuk a szabályokat.

Forrás: eduline.hu

Az Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) szereplő, 1993 után szerzett, 54-es vagy 55-ös szakmaszámú szakképesítésért 32 többletpontot kaphattok – maximum egy szakképesítésért jár többletpont, és csak abban az esetben, ha az OKJ-s képzés szakirányának megfelelő szakon tanultok tovább: itt találjátok a megfeleltetési táblázatot.

Fontos azonban, hogy csak akkor jár a többletpont, ha erről a képzési terület intézményei közösen úgy határoztak. Azt, hogy a kiszemelt szakon kaphattok-e többletpontot, ebben a dokumentumban ellenőrizhetitek.

Az eduline.hu 2020-as felvételivel kapcsolatos összes cikkét ide kattintva találjátok meg.

Sok sikert kívánunk a felvételihez!