2019. október 15-én tartották meg a Dunaújvárosi Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem kerekasztal beszélgetését a DUE tanácstermében Erasmus+ VINCE projekt témában, melynek fókuszában olyan harmadik országokból érkezők előzetes tudásának validálása áll, akik az EU tagországok felsőoktatási rendszereiben/egyetemein szeretnék folytatni tanulmányaikat.

Az esemény moderátora Dr. habil Rajcsányi-Molnár Mónika, a Dunaújvárosi Egyetem Oktatási és Általános Rektorhelyettese volt. Rektorhelyettes asszony köszöntötte a résztvevőket, és beszédében kitért az együttműködés és a téma fontosságára.

A workshopon online vett részt Dr. habil Németh Balázs az EUCEN (European University Continuing Education Network) elnöke, aki szintén köszöntötte a résztvevőket, megköszönte a segítő együttműködést, kiemelte fontosságát a felsőoktatásban megjelenő validációs innovációnak, és a Dunaújvárosi Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem tapasztalatait az Erasmus+ VINCE projekt kapcsán. A projekt az Európai Egyetemek Lifelong Learning Hálózata (EUCEN) által koordinált projekt.

A dunaújvárosi program konkrét célja az volt, hogy mint VINCE partner a helyihez képest nagyobb léptékű körben ismertesse meg a magyar felsőoktatási intézményekkel a VINCE program célkitűzéseit, eddigi eredményeit és felhasználható anyagait.

A rendezvény programja az alábbi volt:

Dr. habil Németh Balázs, Pécsi Tudományegyetem

VINCE projekt – nemzetközi konzorcium az előzetes tudás validációjáért a felsőoktatásban

Dr. Koller Inez Zsófia, Pécsi Tudományegyetem

VINCE Projekt – valorizáció

Dr. habil Kocsis Mihály, Pécsi Tudományegyetem

Átjárás a tanulási formák között

Cserné Dr. Adermann Gizella, egyetemi docens, címzetes egyetemi tanár, Dunaújvárosi Egyetem/Pécsi Tudományegyetem

Támop 413 validáció a felsőoktatásban: Pilot projekt Dunaújvárosban

Dr. habil Rajcsányi-Molnár Mónika PhD, főiskolai tanár, rektorhelyettes, Dunaújvárosi Egyetem

Validáció és kreditelismerés: A Dunaújvárosi Egyetem gyakorlata és innovációi

Dr. Balázs László PhD, egyetemi docens, intézetigazgató, Dunaújvárosi Egyetem