2019. május 23-án a Dunaújvárosi Egyetem Hallgatói Önkormányzata is kiveszi a részét az egyre népszerűbb szemétszedési kihívásból.

A trash challenge, ami szó szerinti fordításban „szemétkihívást” jelent, hívják még #trashtag-nek is. A kihívás célja a környezettudatosság ápolása, az eldobott hulladékok csökkentése és a társadalmi felelősségvállalásokban lévő helytállás. Lényege, hogy előtte-utána fotót készítsünk egy szeméttel elrondított, majd általunk megtisztított helyszínről. Ha foglalkoztatja a bolygónk sorsa, szeretne tenni annak megóvása érdekében, akkor találkozzunk 23-án 13:00-kor az Egyetem Főépülete előtt.

Tartson velünk!

Választható helyszínek:

-              autóbusz-állomás mögötti erdő

-              Dózsa György úton található erdő (kollégiumok mögött)

-              Bartók Kamaraszínház mögötti liget

A gumikesztyűt és szemeteszsákot az EHÖK biztosítja a résztvevőknek!

Amennyiben kérdése van egyéb részletekkel kapcsolatban, keresse bizalommal Fitos Martin közéleti ügyekért felelős alelnököt (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.).