A 2018/2019 tanév második szemeszterében induló Mindenki Egyeteme a „Kalandozások a Társadalomtudomány és a Pedagógia világában” címet viseli, mely a Társadalomtudományi Intézet és Tanárképző Központ szervezésében valósul meg.

A Mindenki Egyeteme rendkívül népszerű, és több éves hagyománya van. A Dunaújvárosi Egyetem a 2015/2016. tanév első félévében indította el (akkor még Nyitott Egyetem elnevezéssel) programját a város és a régió lakosai számára. A kezdeményezés célja, hogy a Dunaújvárosban és a környékén élő lakosok számára az Egyetem megnyissa kapuit, és az érdeklődők izgalmas kurzusok formájában bekapcsolódhassanak képzéseinkbe.

Az intézmény 2016 őszén megújult Mindenki Egyeteme címmel hirdette meg ismét a programjait. A Mindenki Egyeteme résztvevők megismerhetik belülről a Dunaújvárosi Egyetem életét, oktatóit és hallgatóit.

A Dunaújvárosi Egyetem Mindenki Egyeteme programjára bárki jelentkezhet, akit érdekelnek a meghirdetett kurzusok.

Jelentkezés feltételei:

A Mindenki Egyetemére való jelentkezés feltétele, hogy az érintett kitöltse a jelentkezési lapot, amelyet a www.uniduna.hu/hirek/mindenki-egyeteme-2019 elérhetőségen tölthet le, és azt eljuttassa a Dunaújvárosi Egyetem Tanulmányi Hivatalába személyesen vagy elektronikusan a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Telefonon érdeklődni lehet: Szabó Eleonóra tanulmányi előadónál (06-25/551-232), vagy e-mailben: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Jelentkezési határidő: 2019.03.31 -ig.

A Mindenki Egyetemén választható előadások:

• Egyetemi társadalmi felelősségvállalás: a DUE és a város
    Előadó: Sitku Krisztina
    Időpont: 2019. április 6-án 9:00-10.30

• Európa jövője- társadalmi jövőképesség
    Előadó: Dr. Csiszér Annamária
    Időpont: 2019. április 6-án 10:45-12:15

• Egyén és/vagy társadalom?
    Előadó: Nagy Enikő Ágota
    Időpont: 2019. május 11. 9:00-10:30

• Az oktatás játékosítása, avagy digitális módszerekkel az új generáció képzéséért
    Előadó: Csikósné Maczó Edit
    Időpont: 2019. május 11. 10:45-12:15

• Nagyvállalatok versenyképességét meghatározó gazdasági tényezők – az Ipar 4.0 tükrében
    Előadó: Dr. Budai Gábor
    Időpont: 2019. május 11. 14:00-15:30

• A serdülők kockázatviselkedése a közösségi oldalakon
    Előadó: Dr. Szabó Csilla Marianna
    Időpont: 2019. május 25. 9:00-10:30

• Pszichológiai és mentális zavarok és terápiás kezelési lehetőségek
    Előadó: Dr. Juhász Levente Zsolt
    Időpont: 2019. május 25. 10:45-12:15

• Az iszlám szelíd arcai: jótékonyság és közösségi gondolkodás
    Előadó: Dr. Falus Orsolya
    Időpont: 2019 június 1. 9:00-10:30

Az előadások helyszíne minden esetben a Dunaújvárosi Egyetem Főépületének 308-as terme. Az előadások bővebb tartalma a http://www.uniduna.hu/hirek/mindenki-egyeteme-2019 honlapon elérhető.

A Mindenki Egyeteme programjai közül bármelyik, de akár az összes meghirdetett előadás is választható (ezt a jelentkezési lapon kell majd jelezni).

A képzés a jelentkezők számára a Dunaújvárosi Egyetem jóvoltából ingyenes.

Sok szeretettel vár minden érdeklődőt a Dunaújvárosi Egyetem nagysikerű rendezvénysorozatának legújabb eseményére!