Pekárik Géza, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. vezérigazgatója Szenátusi ülés keretében vette át megbízólevelét.

Pekárik Géza megbízólevelét Dr. András István, a Dunaújvárosi Egyetem rektora ünnepélyes keretek között adta át az intézmény 2019. február 19-én megtartott Szenátusi ülésén. Prof. Dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere, 2018. október 15. napjától 2021. január 31. napjáig nevezte ki Pekárik Gézát a Dunaújvárosi Egyetem konzisztóriumi tagjának. Pekárik Géza 1987-ben kezdte munkáját a Paksi Atomerőműben.

Harminc év alatt az erőmű számos műszaki területén megfordult, így jelentős szakmai tapasztalatot tudhat magáénak. 2005-től az Atomerőmű műszaki igazgatójaként, majd 2017-től műszaki vezérigazgató helyetteseként dolgozott. Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. vezérigazgatói posztját 2018 augusztus 15-től tölti be.